Йордан Алварес хоумира два пъти, Астрос отново отстрани Блу Джейс при победа с 8-0
AP News | 2024-04-04 | 05:16:34

ХЮСТЪН (AP) — Йордан Алварес хоумира два пъти и изравни рекорда си в кариерата си с четири попадения, Кристиан Хавиер и четирима облекчаващи комбинирани на едно- нападател и Хюстън Астрос победиха Торонто Блу ​​Джейс с 8-0 в сряда вечер.

Хавиер (1-0) допусна единственото попадение и отбеляза пет ининга. Сет Мартинес, Рафаел Монтеро, Тейлър Скот и Дилън Коулман направиха по един ининг.

Това е вторият мач от поредицата, в който Сините Джейс бяха изключени, след като Ронел Бланко хвърли 17-ия без удар в историята на франчайза в победа с 10-0 в понеделник вечер.

Това беше нощ на пробив за Алварес, който влезе в сряда, след като отбеляза само три сингъла в първите шест игри. Това беше 16-ата игра в кариерата на кубинеца и шестият път, в който той записа четири попадения.

Алварес, който добави дубъл на RBI в четвъртия, успее да успее срещу Крис Басит (0-2) в трети и се свърза с Тим Майза в шестия.

Астрос отбелязаха Bassitt (0-2) за девет попадения и четири ръна в 4 1/3 ининга във втория му труден старт за откриване на сезона, след като той допусна 10 попадения и девет ръна в кариерата си в сезонния си дебют.

Даултън Варшо удвои с един аут във втория за единственото попадение на Торонто. Сините Джейс вървяха седем пъти, но не можаха да направят нищо в чинията.

Джереми Пеня отбеляза хоумър от два ръна, а Хосе Алтуве добави соло удар в седмия, за да направи 8-0. Пеня отбеляза две попадения и направи три ръна в четвъртата си игра с много попадения този сезон. Това беше втори пореден мач с Хоумър за Алтуве и трети този сезон.

Имаше един аут в третия, когато Алварес, който вкара 31 домакина миналия сезон, чукна един в бика в десния център, за да изведе Хюстън на върха с 1-0.

Алтуве излезе с два аута в четвъртата, преди да вкара с дубъл на Алварес, за да увеличи преднината до 2-0.

Час Маккормик и Пеня удариха последователни RBI сингъла с един аут в петата, за да направят 4-0.

Вторият домакин на Алварес дойде, за да започне шестия и увеличи преднината до 5-0. Изстрелът попадна в седалките зад бика в десния център.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Blue Jays: RHP Алек Маноа (болка в дясното рамо) направи симулирана игра от три ининга във Флорида във вторник. Мениджърът на Blue Jays Джон Шнайдер каза, че следващата стъпка вероятно ще бъде Маноа да започне рехабилитация за Single-A Dunedin Sunday.

Astros: RHP Джъстин Верландър (възпаление на дясното рамо) ще хвърли бик в Хюстън четвъртък преди да направи първия от очакваните два рехабилитационни старта за Triple-A Sugar Land Sunday.

Blue Jays: LHP Yusei Kikuchi (0-1, 6.23 ERA ) ще се изправи срещу New York RHP Marcus Stroman (1-0, 0.00) в първата серия от три мача срещу Yankees в петък.

Astros: RHP Hunter Brown (0-0, 0.00) се противопоставя Texas RHP Коди Брадфорд (1-0, 3.60) в първия от четирите мача срещу Рейнджърс в петък вечер.